Ek Hizmet Binası, Acil Servisi hasta kabulüne başladı, Vekillerden Hayırlı Olsun Mesajı

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 5000 Evler Ek Hizmet Binası Acil Servisi, bugün (04.12.2023 Pazartesi) itibariyle hizmete açıldı.

Ek Hizmet Binası, Acil Servisi hasta kabulüne başladı, Vekillerden Hayırlı Olsun Mesajı

Karabük Valisi  Mustafa Yavuz, inşaat süreci tamamlanarak; çevre düzenlemesi ile tefrişat çalışmaları devam etmekte olan Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5000 Evler 76 Yataklı Ek Hizmet Binası Acil Servis’inde incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü İsmail Kara ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Doğan, Ek Hizmet Binası ve bünyesindeki hasta kabulüne başlayan Acil Servis hakkında Vali Yavuz’a bilgiler verdi.

Açılışla ilgili açıklamalarda bulunan Karabük Ak Parti Milletvekili Ali Keskinkılıç açıklamasında " Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5000 Evler 76 Yataklı Ek Hizmet Binası Karabük’ümüze Hayırlı Olsun..  Bugün itibariyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5000 Evler Ek Hizmet Binası, Acil Servisi hasta kabulüne başladı. Karabük Üniversitesinden inşaat halinde teslim alınan ve revize projeleri tamamlanan, Toplamda 12.028 m² kapalı alana sahip olan 5000 Evler 76 Yataklı Ek Hizmet Binasında; Acil Servis, Acil Müşahede Alanı, Semt Polikliniği, Ağız ve Diş Polikliniği, Röntgen - Görüntüleme Alanları, Laboratuvar birimleri, Fizik tedavi salonları, Ergoterapi salonu ve 76 yataklı kapasiteden oluşan, 32 adet tek kişilik, 22 adet çift kişilik hasta odaları ile hizmet verecek olan Fizik Tedavi Rehabilitasyon servisi ve Psikiyatri servisleri olacaktır."İlk etapta bugün itibari ile Acil Servis hizmet vermeye başlamış bulunmakta olup, diğer servislerde büyük bir hızla hizmete girecektir. Ek Hizmet Binamız İlimiz KARABÜK’ümüze Hayırlı olsun.. " ifadelerine yer verdi.

Ak Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin açıklamasında " Bugün itibariyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beşbinevler Ek Hizmet Binası, Acil Servisi hasta kabulüne başladı. Ek hizmet binasının, Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yükünü hafifleteceğine inanıyorum. Karabük Üniversitesinden inşaat halinde teslim alınan ve revize projeleri tamamlanan, 12 bin 028 metrekare kullanım alanına sahip ek hastane binamızda, Acil servis, semt polikliniği, ağız ve diş polikliniği, laboratuvar, röntgen, görüntüleme merkezi, 15 poliklinik, fizik tedavi ve rehabilitasyon yataklı servisi, psikiyatri yataklı servisi ve sosyal donatılar yer alıyor. Binamız, 32 adet tek kişilik, 22 adet çift kişilik hasta odaları ve toplam 76 yatak sayısına sahip. İlk etapta bugün itibari ile acil servis hizmet vermeye başladı. Hızla diğer servislerde hizmete alınacak. Ek Hizmet Binamız hayırlara vesile olsun" ifadelerine yer  verdi. (Karabük Son Haber)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2023, 22:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER