Karabük’te bu kez de koli krizi

Karabük Demir Çelik şirketi KARDEMİR, seçimlere kısa bir süre kala kumanya dağıtmakla suçlandı. MHP Karabük Adayı Rafet Vergili, "1990 yıllarda özelleştirilen KARDEMİR ilk defa bu dönem siyasete alet oluyor" dedi.

Karabük’te bu kez de koli krizi

Seçimlere günler kala, MHP’li Belediye Başkanı ve Karabük Adayı Rafet Vergili, ilin en büyük sanayi kuruluşu Karabük Demir Çelik şirketi KARDEMİR'in seçimlere iki gün kala seçimi etkilemek için kumanya dağıtmakla suçladı.

"'HER ŞEYİN BİR İLKİ VARDIR' DEDİLER"

Rafet Vergili, KARDEMİR’in özelleştirildiği 1990’yı yıllardan itibaren ilk defa bir seçime alet edildiğini öne sürerek şunları söyledi:

* "1990 yıllarda özelleştirilen KARDEMİR ilk defa bu dönem siyasete alet oluyor. Şu anda, DÇ logolu kumanyalar AK Parti tarafından belirtilen adreslere dağıtılmaktadır ki, bu hiç hoş değildir. Ben KARDEMİR yöneticileri ile görüştüğümde bana kendileri şöyle söylüyorlar: 'Yıllardan bu yana böyle bir uygulama oluyor'.

* Ben de, olmadığını söylediğimde 'Her şeyin bir ilki vardır' dediler. Biz onları KARDEMİR’i üst seviyelere taşıyacaklarını umut ederken onların siyasal olarak Karabük’e geldiklerin bilmiyordur. Şu anda demir çelik gibi bir organın siyasallaşması ileride fabrikaya çok büyük zarar verecektir. Bu konunun peşini bırakmayacağız."

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER