Hastane idari yönetimi tamamen değişti

Kara’nın göreve başladığı gün Doç. Dr. Nihat Yılmaz’ın yerine atanan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Erkan Doğan’ın birlikte çalışacağı yeni idari kadro da belirlendi.

Hastane idari yönetimi tamamen değişti

Hastane idari kadrosu tamamen değişti

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü görevine Op. Dr. İsmail Kara’nın asaleten atanmasıyla birlikte KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi idari kadrosunda başlayan değişim tamamlandı.

Kara’nın göreve başladığı gün Doç. Dr. Nihat Yılmaz’ın yerine atanan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Erkan Doğan’ın birlikte çalışacağı yeni idari kadro da belirlendi.

Buna göre, istifa eden Başhekim yardımcıları Tufan Aynagöz ve Hasan Özdemir’in yerine Alper İğnem ve Nergiz Sevinç, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne yaklaşık 10 aydır vekaleten bakan (Başhemşire) Fatma Erbay’ın yerine Müyesser Demir, İdari ve Mali İşler Müdürü Kamil Temel’in yerine Şadiye Yıldırım, Kalite ve Destek Hizmetleri Müdürü Bülent İpek’in yerine Emine Elieyioğlu getirildi.

KBÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ; ayaktan ve yataklı olarak tedavi hizmetleri sunan, Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir Eğitim ve Araştırma hastanesidir. Şirinevler Mahallesindeki yeni hastane binası tamamlanana kadar, hastane hizmetlerinin tek bir merkezden idaresi amaçlanmış ve 16.07.2012 tarihi itibariyle, Karabük Devlet Hastanesi, Şirinevler Devlet Hastanesi ve Karabük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi tek çatı altında toplanmıştır.

Hastanemiz 07.01.2013 tarihinden itibaren üniversite ile imzalanan protokol ile KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE dönüştürülmüştür. Yapımı 2014 yılı Şubat ayında tamamlanan Şirinevler Mahallesindeki yeni hastane binasına geçilmesi ile birlikte Karabük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kapatılmış, Bayır mahaldeki eski merkez binası ise muhtelif branşlarla ek hizmet binası şeklinde düzenlenmiştir. Hastanemize bağlı 2017 yılında 5000 evler semt polikliniği açılmıştır. Hastanemizin adı 05.12.2017 tarihinde KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ olarak tescil edilmiştir. Toplamda KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 80111 m2 kapalı alanı ve tescilli 525 yatağı ile hizmet vermektedir.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER